Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wystawa Śląska Rzecz 2011
#1
[Obrazek: 77602402307534267415.jpg]

Co mają wspólnego audioprzewodniki, kabina dźwiękoszczelna oraz wypukłodruki? Te oraz wiele innych najlepszych produktów i projektów graficznych wyłonionych w ramach konkursu organizowanego przez Zamek Cieszyn już od 3 sierpnia do 2 września będzie można zobaczyć w Muzeum Śląskim.

Wystawa Śląska Rzecz 2011
3 sierpnia - 2 września
Wernisaż wystawy 2 sierpnia, godzina 17.00

UWAGA!

Podczas otwarcia wystawy 2 sierpnia o godzinie 15.30 W Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie „Projektowanie usług dla wszystkich” – pierwszy wykład w ramach cyklu „Rozmowy o dizajnie”, podczas którego będziemy mieli okazję poznać niektórych laureatów 7. edycji konkursu „Śląska Rzecz”. Zapraszamy na spotkanie z twórcami projektów „Sztuka przez dotyk” i „Piękno dotyku” udostępniających zbiory Muzeum Śląskiego osobom niewidomym i niedowidzącym.

„Śląska Rzecz” to jedyny regionalny konkurs designu w Polsce. Siódma edycja konkursu ma na celu promocję śląskich firm i projektantów, którzy stawiają na design. W ramach współpracy z Zamkiem Cieszyn, który jest organizatorem konkursu „Śląska Rzecz” od 2005 roku, przy czym ostatnie dwie edycje odbyły się w ramach projektu Design Silesia, Muzeum Śląskie kolejny raz prezentuje pokonkursową wystawę. Obejmuje ona zwycięskie produkty i projekty graficzne wyłonione w dwóch kategoriach: produkt oraz grafika użytkowa, w tym komunikacja wizualna i multimedialna. Wszystkie zostały wdrożone do produkcji na terenie województwa śląskiego. W tym roku przedsiębiorcy, projektanci, samorządy oraz instytucje kultury zgłosiły 22 produkty i 33 projekty graficzne, które pojawiły się na rynku w 2011 roku.

Na wystawie zobaczymy produkty, które wyróżniają się przede wszystkim jakością. Wśród nich zobaczymy m.in. serie ceramicznych urn na prochy produkowane przez firmę Kera-Ceramika s.c. G.M. Rajzer z Bielska-Białej, serię audioprzewodników po dziedzictwie żydowskim w miastach województwa śląskiego przygotowaną przez Fundację „Brama Cukermana” z Będzina oraz kabinę dźwiękoszczelną „Progress_box” firmy JJA Progress Andrzej Wolski sp. j. z Bielska-Białej. W gronie laureatów znalazł się również projekt „Sztuka przez dotyk” udostępniający zbiory galerii malarstwa polskiego XIX–XX w. osobom niewidomym i niedowidzącym w formie stałej trasy zwiedzania oraz wystawa multisensoryczna „Piękno dotyku”.

Kurator wystawy w Muzeum Śląskim: Henryka Olszewska-Jarema

Kurator wystawy w Zamku Cieszyn: Lubomira Trojan, Agnieszka Woszczyńska

[Obrazek: 94741038308275003668.jpg]

Muzeum Śląskie | Katowice | al. W. Korfantego 3
tel. 32 258 56 61–3 | marketing@muzeumslaskie.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości