Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
„Ludzie kaj my to sům lołs.”
#1
Bezmaś sům my na Wiyrchnim Ślůńsku, a mało wto z nŏs poradzi godać jak niy łosprawio wicow. I beztůż my ze SONŚ momy fajno idyjo. Chcymy, coby jak nojwiyncy ludzi poradziyło rajcować po Ślůnsku tak ło „waszbret” jak ło „růmpla”. Z kuli tego my na dole szrajbniynci gryfnie zaproszoůmy na bůnker nr 75, kery je we Kochlowicach (terŏzki dzielnica Rudy Ślůnskij) przy sztrece Pomorskiej na zogrodkach famlijnych „Nadzieja”. Tref rozpoczni się ło trzićwierci na szosto (17:45) w łostatnio sobota lipca (28.07). Nych przydům Ślůnzŏki, ale niy ino łůni niych tyż przylezom gorole, kerym na lybrze Ślůnsk leży.

Jest ino jedyn gyzec co wszyscy, kerzy bydom sie wadzić, bydom to robić po Ślůnsku kery za dużo bydzie fafloł po polskymu , czeskymu czy niymiecku korzymy iś sie poszukać dolmeczra.

Pyrwszo tymatyjo wadzenio sie po slonsku to „Opa we Wermachcie”.

Herclich zproszajůmy

P.S.

Korzystając z uprzejmości TV „Sfera” spotkanie zacznie się od filmu dokumentalnego „Obrona Tożsamości”.
malo poprawka:
"Pyrwszo tymatyjo rajcowanio po slonsku to „My Nacyjo Ślonsko"
Wachtyrz Ślůnskij gŏdki
Odpowiedz
#2
Nastympny tref?
We siyrpniu. Czekejcie na nfo Oczko
Zaproszům na: www.szkryfka.eu

Odwiedź Nos na: FaceBook
Odpowiedz
#3
Trocha na tyjma tego trefu: Fajno Idyjo
Szkryflač mi pŏ Šlůnsku

Heaven or Hell! What is your final destination?!
DeVil


Odpowiedz
#4
wydarzenia na sferaTv
Kto pyta, nie błądzi. Służę pomocą.
GG:43465838
Skype: SlunskieForum.eu
Odpowiedz
#5
Maršal či Ti naležiš dō tēgœ cauēgœ SONŚ?
p.s. cœrαustœ lepi wyuazi ci ta gŏtka! (yno tako dali Maršal)
Jou bych ći richtich pšou
Odpowiedz
#6
jaOczko jŏ niy ino należa, ale tyż działůmOczko
Wachtyrz Ślůnskij gŏdki
Odpowiedz
#7
witům Maršal gorkœ juzajś
a pec mi cœ tam dźauαuš? jαu tyš se śćou zapisać nalē razinku nimům času natœ :-(
mům tyš pytankœ eli žejśće sōm zaryjgištrowani na "FejsBuku"?
a tᵫ zajta žech nαut we necu http://slonzoki.org/
Maršal pedźou žejś ižy "ne yno nαležiš alē tyš dźauαuš" - pšipomńaa mi se rŏzmouwa s mōjim kameradã - pytou žech se gœ eli pjelyngnujē svōja ślůnskαu gŏtka a ôn mi na tœ ižy "ne yno ja pjylyngnujē alē i užiwαu!"
Jou bych ći richtich pšou
Odpowiedz
#8
ja, SONS je na facebookuOczko a co do tego registrowanio, to jak sie to zrobi, to niy trza lod razu zaczunc dzaialacOczko to ýno niýkěrzy robiůmOczko
Wachtyrz Ślůnskij gŏdki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości