Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
botanika
#11
Zależy od gatunku ta moja jest łatwa w uprawie choć ma kilka specyficznych wymagań które jednak łatwo spełnić.
Podłoże- Nie może to być jakaś zwykła ziemia z kwiaciarni. To musi być torf i do demineralizowany czyli bez żadnych nawozów, musi być kwaśny. Można go kupić w specjalnych sklepach lub be problemu przez internet.
woda- najlepsza woda dla takich roślin jest woda demineralizowana czyli inaczej destylowana, może być również deszczówka lub (choć mniej zalecana) odstana woda przegotowana.
Wszelkie nawozy mogą poważnie uszkodzić korzenie roślinki.
Podlewanie- muchołówkę podlewa się przez podstawkę, czyli lejemy 1-2cm wody do podstawki doniczki.
światło- zalecana temperatura 20-30C
Tak to łapie muchy domowe ale jak jest bardziej dorosła czyli taka jak moja. Młodsze okazy głównie się żywią małymi owadami np. muchami owocówkami. Uśmiech
Odpowiedz
#12
fajnie Duży uśmiech
ale, nie napisałeś jakie ma być nasłonecznienie, bo napisałeś jaka ma być temperatura otoczenia... a co z wilgotnością?
Szkryflač mi pŏ Šlůnsku

Heaven or Hell! What is your final destination?!
DeVil


Odpowiedz
#13
Musi być w dobrze nasłonecznionym miejscu a z wilgotnością to nawet nie wiem. Bardziej sie wgłębiłem w dzbaneczniki są piękniejsze jak dla mnie Uśmiech
Odpowiedz
#14
a faktycznie to działa na te muchy??
Szkryflač mi pŏ Šlůnsku

Heaven or Hell! What is your final destination?!
DeVil


Odpowiedz
#15
Hmmm wiesz zależy w jakim sensie. W domu wiadomo nie ma takiego pola do popisu jak na dworze dlatego rzadko się zdarza by coś sama złapała. Ale mam frajde jak jakąś muche złapie i pęsetą włożę do pyska i patrze jak mucha próbuje się wydostać a i tak się jej nie uda XD
Odpowiedz
#16
Sadysta Język
hehe
a powiedz mi, śmierdzi ta roślinka?
Szkryflač mi pŏ Šlůnsku

Heaven or Hell! What is your final destination?!
DeVil


Odpowiedz
#17
nie, nie wydaje żadnych zapachów chyba że te które są wyczuwalne tylko dla owadów ;P
Odpowiedz
#18
aha, no to fajnie Uśmiech
bo jest też roślinka, która odstrasza komary, ale ona ma dość specyficzny zapach wyczuwalny przez człowieka...
Szkryflač mi pŏ Šlůnsku

Heaven or Hell! What is your final destination?!
DeVil


Odpowiedz
#19
Hehe ona wabi owady by je zjeść XD Wyczuwalny zapach to jedynie ten duży dzbanecznik mi wydaje i to w sumie dość przyjemny Oczko
No przynajmniej jakiś czas wydawał bo dzbanki mi usychają to nie wydziela już tego zapachu
Odpowiedz
#20
rozumiem, a jak wygląda tolerancja na inne rośliny pokojowe?
Szkryflač mi pŏ Šlůnsku

Heaven or Hell! What is your final destination?!
DeVil


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości