Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie działa mi monitor
#1
Witam! nie wiem co mam zrobić, bo mi monitor nie działa Smutny mam LCD Hp pavilion f1904 a problem polega na tym, że nic mi nie wyświetla....włączam komputer, włącza się niebieska lampka na nim tak jak zawsze ale nie ma obrazu. Wie ktoś co to może być?
Odpowiedz
#2
Zacznij od sprawdzenia przewodu łączącego monitor z kartą graficzną.
Po uruchomieniu komputera naciśnij przycisk nawigacji.Po naciśnięciu tego przycisku powinien wyświetlić się komunikat.Jeżeli się wyświetli oznacza to,że panel i wyświetlacz monitora jest sprawny a problem tkwi w sygnale wideo.Jeżeli nie ma żadnego komunikatu oznacza to,że musisz oddać monitor do serwisu.

Odpowiedz
#3
(29-03-2012, 12:40)Naczelna napisał(a): włączam komputer, włącza się niebieska lampka na nim tak jak zawsze ale nie ma obrazu. Wie ktoś co to może być?

Napisałam że monitor się włącza, ale nic nie wyswietla
Odpowiedz
#4
Dobra,dobra rozumie. Mam pytanie czy zrobiłaś tak jak Ci mówiłem po uruchomieniu komputera włączyłaś przycisk nawigacji (na monitorze).
Jeżeli tak? to czy pojawił się na monitorze jakiś komunikat?
Jeżeli był komunikat oznacza to,że monitor jest sprawny.Problem wtedy tkwi gdzie indziej.
Przycisk nawigacji to nie przycisk zasilania.
Odpowiedz
#5
a cp to za przycisk? Ja tu takiego nie mam...
Odpowiedz
#6
Masz na pewno jakieś przyciski służące do ustawiania monitora co w menu wchodzisz i tak dalej o to chodzi.Prawy dolny róg.Próbowałaś podłączyć inny monitor?Czy wtedy jest wszystko ok?
Odpowiedz
#7
inny monitor działa.
Brak jakiegoś komunikatu. nic nie wyświetla ale lampka się święci ze jest włączony, nie mruga ani nic tylko normalnie świeci
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości