Šlůńske Forum
Wystawa malarstwa Piotra Chmielarskiego - Wersja do druku

+- Šlůńske Forum (http://forum.szkryfka.eu)
+-- Dział: Šlůnsk (http://forum.szkryfka.eu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Dział: Kultura, sztuka i tradycjo (http://forum.szkryfka.eu/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Wystawa malarstwa Piotra Chmielarskiego (/showthread.php?tid=336)Wystawa malarstwa Piotra Chmielarskiego - Jonclik - 16-08-2011

Od dnia 16.08.2011 r.- 15.09.2011 r. w Urzędzie Miejskim w Rudzie Śląskiej trwać będzie wystawa malarstwa Piotra Chmielarskiego.Otwiera ona cykl prezentacji dorobku twórczego artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej.
PIOTR CHMIELARSKI – ur. 23.12. 1950 w Rudzie Śląskiej (Halembie) z zawodu jest ślusarzem maszynowym. Zawód nie bardzo pokrywał się z jego zainteresowaniami. Od najmłodszych lat interesował się rękodziełem. Pracując w Z.U.T. “ Zgoda “ poznał tajniki metaloplastyki i kowalstwa artystycznego. Koleje losu zaprowadziły go do Kopalni. Od roku 1978 aż do emerytury pracował w KWK “Pokój” w Rudzie Śląskiej. Tam zainspirowały skamieliny roślin i zwierząt odciśnięte w węglu z okresu Karbonu . Tak zaczęła się jego przygoda z malarstwem. Do wszystkiego dochodził sam nie korzystając z żadnej z form opieki ( grupa, koło plastyczne). Kupując podręczniki poznawał podstawowe zasady kompozycji oraz technologii malarstwa. Próbując różnych technik wzbogacał swój warsztat , najlepiej jednak się czuje w olejnym malarstwie sztalugowym. Po przejściu na emeryturę zainteresował się rzeźbą i linorytem. Rok 2003 był rokiem przełomowym - artysta poznaje Stanisława Gerarda Trefonia. Znany i ceniony Kolekcjoner zachęcił autora do udziału w wystawach i konkursach plastycznych, sam organizując kilka. Prace autora prezentowane były w: Otrębusach / k. Warszawy/, Bielsku- Białej, Rybniku, Żywcu, Strumieniu, Rudzie Śląskiej, Szopienicach. Głównym tematem prac Pana Piotra jest podwodny pejzaż Świata z okresu Karbonu. W roku 2007 autor zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie im. Ignacego Bieńka w Bielsku – Białej, a w 2008 również w Bielsku–Białej praca artysty została wyróżniona.